Záťažový segment na obojok, Apneautic

logo Apneautic

Firma Apneautic hrdo predstavuje nový a úplne jedinečný sofistikovaný záťažový systém.

Váha segmentu

 

Dostupnosť : Skladom
Doprava už od 3,90 €
Pôvodná cena: 10,10 €
9,20 € s DPH
9% Zľava
ks

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Už je koniec podomácky lepených duší! Broky si nechajte na zajace ;-) Tento nový systém sa vyznačuje jednoduchou manipuláciou a korekciou záťaže priamo pri bazéne počas niekoľkých sekúnd. Toto uvítajú nielen aktívny freediveri, ale aj inštruktori a školy nádychového potápania pri výučbe, kde počas niekoľkých sekúnd inštruktor nastaví optimálne vyváženie pre svojich študentov a umožní im tak dosiahnuť lepšie a hodnotnejšie výkony a tým samozrejme aj lepšie pocity a radosť z freedivingu:-)

Systém sa skladá z 300 gramových segmentov, ktoré sa do seba nacvaknú a z silikónového nastaviteľného pásku. V súčasnosti je možné hmotnosť záťaže meniť po 300 gramových krokoch, ale v blízkej dobe pribudnú 500 a 800 gramové segmenty. Potom bude možné meniť hmotnosť po 100 gramových krokoch.

Pracky sú konštruované tak, aby išlo záťaž jednoduchým a intuitívnym manévrom odhodiť. To bude určite veľká výhoda pri závodnom pokuse v dynamickom apnoe, kedy sa na konci ponoru vykonáva tzv. "Surface protocol" na plaveckej dráhe, ktorá väčšinou nie je dobre napnutá. Tu je odhodenie záťaže z krku pred vynorením veľkou výhodou!

Aktuálne neponúkame celé sety obojkov. Je lepšie, keď si vyberiete koľko záťaže potrebujete a tiež koľko potrebujete setov praciek s pásikom. Ak budete aktívne využívať výhody nášho záťažového obojka a budete často meniť celkovú záťaž (napríklad preto, že raz trénujete v obleku a podruhe nie, alebo plávate napakovany, alebo naopak vo výdychu ...), tak odporúčame pre jednoduchosť manipulácie používať dve sady praciek. Pracky s pásikom si prednastavíte na konkrétnu hmotnosť obojku a potom už nestrácate čas zbytočným nastavovaním ...

V súčasnej dobe odporúčame maximálnu hmotnosť obojku zloženého z 300g záťaží okolo 3 az 3,6kg v závislosti od obvodu krku freedivera. V kombinácii s 500 a 800 gramovým závažím sa dostaneme až okolo 5kg celkovej hmotnosti obojku.

Tu je počet segmentov a výslednej hmotnosti obojku:

  • 3 ks / 0,9 kg
  • 4 ks / 1,2 kg
  • 5 ks / 1,5 kg
  • 6 ks / 1,8 kg
  • 7 ks / 2,1 kg
  • 8 ks / 2,4 kg
  • 9 ks / 2,7 kg
  • 10 ks / 3,0 kg

Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch