set ABYSS 52X DIN + Prestige Octopus + púzdro SHELL, Mares

logo Mares

Abyss je špičkový regulátor s legendárnym prvým stupňom, ktorý poskytuje rovnaký prietok vzduchu v akejkoľvek hĺbke.

Dostupnosť tohto tovaru si u nás overte.

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Automatika ABYSS 52X DIN (vyvážená membránová):

 • ľahký a vyvážený prvý stupeň
 • dva DFC výstupy
 • natural Convection Channel - NCC

Detail produktu :

 • materiál - kov
 • prvý stupeň - vyvážený membránový
 • hmotnosť 1. stupňa (g) - INT: 687
 • hmotnosť 1. stupňa (g) - DIN 300: 513
 • hmotnosť 2. stupňa (g) - 269
 • celková hmotnosť (g) - INT: 1106
 • celková hmotnosť (g) - DIN 300 - 929
 • vysokotlakové výstupy: 2 HP 7/16" UNF ports
 • stredotlakové výstupy: 4 LP 3/8" unf ports

Popis produktu
"Znovuzrodenie" kultovej automatiky hlavne vďaka inováciam prvého stupňa. Skutočný klenot, ktorý vznikol vo vývojovom centre Mares v talianskom meste Rapallo prichádza pod názvom MR52T (Military regulator - označenie pre vojenskú automatiku. Zlučuje všetky obecné charakteristiky najlepšieho prvého membránového stupňa MARES poslednej generácie s inovačnými technickými riešeniami.

Medzi jeho hlavné prednosti patrí: nízka hmotnosť, dva DFC (Dynamic Flow Control) stredotlakové výstupy, zaisťujúce maximálne pohodlie pre dýchanie a systém NCC (Natural Convection Channel) zabezpečujúci najlepší výkon v chladných vodách a vylepšené ergonomické riešenie výstupov. Druhý stupeň ABYSS 52X je vyrobený z kovu a opatrený patentovanými systémami VAD (VAD - Vortex Assisted Design) a Mesh Grid, ktoré zaručujú pohodlné a bezpečné použitie aj v extrémnych hĺbkach. Prvý a druhý stupeň je spojený so superflexovou hadicou.

Patenty firmy Mares použité v 1. stupni MR52T :

DFC - Dynamic Flow Control
(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatik stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku - najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC - Dynamic Flow Control.

Ventil z troch materiálov
Patentovaná technológia, ktorá bola vyvinutá s cieľom dosiahnúť čo najoptimálnejší výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť. Samotný ventil je potiahnutý vrstvou z tvrdého polyuretánu. Vďaka tejto kombinácií ventil výborne tesní. Spojením troch materiálov ( mosadz, mäkký polyuretán a "heavy duty" polyuretán ) sa naviac výrazne predĺžila jeho životnosť.

NCC- Natural Convection Channel
Zaručuje stabilný výkon v studenej vode tým, že zlepšuje prietok vody okolo prvého stupňa. Tento prietok je indukovaný vďaka tepelnému rozdielu vody a dochádza tak k lepšej výmene tepla.

Patenty firmy Mares použité v 1. stupni ABYSS 52X :

Mesh Grid
Kryt pre membránu 2. stupňa tvorený malými otvormi minimalizuje pravdepodobnosť free-flow. Malé otvory umožňujú prietok dostatočne veľkého množstva vody a súčasne obmedzujú nechcené dynamické dôsledky prúdenia

VAD - Vortex Assisted Design
Patentovaný systém, kde pri prúdeni vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky´, ako to býva zvykom u iných automatík.

Celokovová konštrukcia
Vynikajúca mechanická odolnosť a vysoká tepelná vodivosť zaručujú, že kovové druhé stupne ABYSS 22 majú extrémne dlhú životnosť a sú ideálne pre ponory v studenej vode. Vysoká tepelná vodivosť kovu, tak isto znižuje pocit sucha v ústach počas ponoru.

Superflexová hadica
Extrémne nízka váha a mimoriadna ohybnosť garantujú maximálnu slobodu pohybov.

Púzdro na regulátor SHELL REGULATOR

 • pevné, nárazuvzdorné púzdro
 • perfektná veľkosť pre vloženie automatík
 • robustný zips
 • logo Mares
 • strieborné lemovanie
 • držadlo pre ľahkú manipuláciuVýhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Dubnici n/V.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch