Potápačské poistenie DAN Europe

 

 

 

 

 

 

 

Jedna z otázok, na ktorú hľadajú odpoveď rekreační aj technickí potápači, je zvolenie odpovedajúceho poistenia pre potápačské aktivity spojené s cestovaním. O jeho význame predpokladám netreba veľmi diskutovať predovšetkým pri potápaní v zahraničí  a za limitmi rekreačného potápania.
 
Po prieskume možností potápač zvyčajne zistí, že väčšina poisťovní neponúka poistné krytie potápačských  aktivít, lebo ich považujú za priveľmi rizikovú činnost. Zvyšok komerčných poisťovní prichádza s určitou ponukou, ale nie vždy ich podmienky odpovedajú reálnemu fungovaniu potápača  - niektoré vyžadujú doprovod profesionála, iné majú hĺbkové obmedzenia etc.
 
Čo je pravdepodobne najdôležitejšie - žiadna z nich nevie poskytnúť reálnu asistenčnú službu. Inými slovami - pre potápača by malo byť prioritné mať v kritickej situácii k dispozícii informácie a podporu ( napríklad zorganizovanie transportu do barokomory či nemocnice alebo poskytnutie odbornej lekárskej konzultácie lekárom znalým potápačskej problematiky), ktorá mu pomôže v jej vyriešení - ako poberať poistné plnenie za následky poškodenia zdravia.

 

Potápačské centrum ALTIRA je profesionálnym partnerom DAN

Europe, ktorý ponúka poistenie poisťovne International Diving

Assurance (IDA) Ltd.

 

DAN Europe je nezisková organizácia poskytujúca najrozšírenejšie poistenie špeciálne pre potápačov na svete. Združuje niekoľko geograficky pôsobiacich organizácií DAN. Realizuje aj prieskum zameraný na väčšiu bezpečnosť v potápaní.

Poistenie DAN sa dojednáva vždy na jeden rok odo dňa uzatvorenia poistenia. Poistenie je založené na princípe členstva v DAN Europe, kedy súčasne so vznikom členstva ste poistení na jeden rok, po uplynutí uvedenej doby máte možnosť buď členstvo predĺžiť, alebo automaticky zanikne posledným dňom trvania členstva bez akýchkoľvek ďalších záväzkov.
Ďalšou nespornou výhodou potápačského poistenia DAN je jeho prestíž  - je platné a známé po celom svete a je akceptované  záchrannými či zdravotnými subjektami.


Prečo sa poistiť v poisťovni DAN:

  • celosvetová pôsobnosť a prestíž       
  • poistenie pokrývajúce všetky druhy potápanie vrátane technického       
  • odborná on-line pomoc: 24hodin / 7dní v týždni
  • zabezpečenie potrebných zdravotných úkonov (dekompresnej komory atď) a transportu
  • poskytovanie podpory a financií v prípadoch, ktoré ostatné poisťovne neriešia
  • zdarma periodikum Divert alert v češtine s problematikou bezpečnosti pri potápaní

 


Varianty poistenia :

DAN Sport Bronze

Vhodné pre potápačov, ktorí cestujú menej, a chcú kvalitné základné krytie. To zahŕňa rekreačné potápanie (Air, Nitrox), ktoré má hĺbkový limit (max. 40m ) a technické potápanie je vylúčené. Plnenie v prípade problémov je ale veľmi obmedzené - preto odporúčame minimálne SILVER.   

DAN Sport Silver

Odporúča sa pre všetkých rekreačných potápačov. Vzťahuje sa na akýkoľvek druh potápania, vrátane technického. Nemá žiadne hĺbkové obmedzenia.

DAN Sport Gold

Určené pre najnáročnejších potápačov. Vyššie limity poistného plnenia. Vzťahuje sa na akýkoľvek druh potápania, vrátane technického. Žiadne hĺbkové obmedzenia.


Pri dojednávaní poistenia máte možnosť rozšíriť poistku pre prípad smrti alebo o klasické cestovné
poistenie pre rodinných príslušníkov.

Viac informácií nájdete na linku :

https://www.daneurope.org/en/dive-accident-insurance


Diving centrum ALTIRA  ponúka zdarma konzultácie pre záujemcov o poistenie DAN zriaďované našim prostredníctvom . Na požiadanie sprostredkujeme registráciu členstva  a úhradu poistenia.

Úhrada je možná na účet alebo osobne na predajni. Poistné je platné od polnoci v deň jeho uhradenia. Mailom ihneď dostávate tlačiteľnú verziu poisťovacej kartičky, originálna kartička príde na Vašu adresu do 14 dní. Všetky podrobnosti poistenia je možné si dojednať aj na predajni v Dubnici n. Váhom.

Podrobné informácie o poistných programoch ( kliknite na obrázok niže ) :

informácie o pistných programoch

 

 

V prípade záujmu o pomoc pri poistení DAN vyplňte prosím on-line formulár ( kliknite na kocku niže ):

 

anebo pre priamy prístup na stránku DAN klikni niže:

 

 

Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch