ABYSS 22 NAVY II + OCTOPUS ABYSS NAVY, Mares

logo Mares

Špičková dýchacia automatika Abyss 22 s certifikáciou US Navy vhodná na potápanie v ľadovej vode.

Typ

 

Expedujeme do: 4-5 dňov
DOPRAVA ZDARMA
Pôvodná cena: 1 148,00 €
1 033,00 € s DPH
10% Zľava
ks

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Dárek  : SHELL AUTOMATIKA - púzdro na automatiky

Automatika ABYSS 22 NAVY II

Tento exkluzívny produkt bol vytvorený po prevedení mnohých analýz. Regulátor ABYSS 22 NAVY zaručuje špičkový a spoľahlivý výkon aj v tých najťažších podmienkach. Je vhodná pre použitie v chladných vodách, vrátane potápania pod ľadom.

Spĺňa najprísnejšie svetové kritéria

Automatika mnohých rekordov. Ako jedna z mála regulátorov na potápačskom trhu získala certifikát od US NAVY a spĺňa tie najprísnejšie kritéria. Toto označenie sa neujde len tak ktorejkoľvek automatike do extrémnych podmienok a napríklad firma Apeks nedisponuje s týmto označením ani pri jedinom svojom modeli, čo znamená, že ABYSS patrí medzi vôbec najvýkonnejšie a najspoľahlivejšie automatiky na svetovom trhu s potápačskou technikou. Svetový líder v oblasti potápačskej techniky MARES prišiel na rad so špičkovým produktom ABYSS 22 NAVY II a je zaručené, že splní aj tie najnáročnejšie očakávania o tom, ako by mala automatika vyzerať a čo všetko by malo byť v nej zakomponované. MARES totiž spĺňa hlavne vďaka svojim špeciálnym patentom tú najvyššiu možnú mieru kvality.

Test do 200 metrov

Spoľahlivo otestovaná v hĺbke 200 metrov a splňuje požiadavky podľa normy EN250 pri spotrebe 62,5 l/mi (použitá zmes 6,7 % kyslíku, 83,3 % hélium a 10 % dusíku). Táto plynová zmes je ekvivalentom hustoty klasického vzduchu (21 % kyslík a 79 % dusík) v hĺbke 50 metrov.

Najvýkonnejši regulátor na trhu

Touto automatikou sa Mares ako výrobca tradične obľúbených potápačských regulátorov posunul opäť o niečo ďalej, automatika je celokovová, výkonnejšia a spoľahlivejšia. V extrémnych podmienkach pod ľadom bolo na jediný prvý stupeň napojených až 40 potápačov a napriek tomu ostal výkon ABYSS NAVY konštantný.

Špecifikácia I. stupňa

 • určená do extrémnych podmienok
 • najprísnejšia certifikácia US NAVY
 • vysoký výkon v studenej vode
 • suchý CWD olejový kit zabraňuje vniknutiu nečistôt a je dokonalou ochranou proti zamrznutiu I. stupňa

TECHNOLÓGIE I. STUPEŃ


 

DFC - Dynamic Flow Control pri všetkých výstupoch

 

Vôbec po prvý krát sú všetky stredotlakové výstupy opatrené patentovaným systémom DFC (Dynamic Flow Control), ktorý zaručuje extrémne nízky pokles stredotlaku vo fáze nádychu a tým plynulú dodávku vzduchu a to v akejkoľvek hĺbke.

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku - najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC - Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.


Mares 22T CWD dry kit - olejový

 • CWD olejový kit do najchladnejších podmienok
 • ochrana pred nečistotami
 • chráni všetky pohyblivé časti

Ventil z troch materiálov

Patentovaná technológia, ktorá bola vyvinutá s cieľom dosiahnúť čo najoptimálnejší výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť. Samotný ventil je potiahnutý vrstvou z tvrdého polyuretánu. Vďaka tejto kombinácií ventil výborne tesní. Spojením troch materiálov ( mosadz, mäkký polyuretán a "heavy duty" polyuretán ) sa naviac výrazne predĺžila jeho životnosť.


II. stupeň ABYSS NAVY

 • povrchová úprava z fluoropolymeru (zabraňuje tvorbe ľadových krištálikov a zachytávaní nečistôt))
 • mesh Grid
 • VAD systém
 • vhodná na najextremnejšie ponory

 

TECHNOLÓGIE II. STUPEŇ


Povrch II. stupňa z fluoropolyméru

Povrch druhého stupňa toho modelu je potiahnutý špeciálnou vrstvou flórpolyméru, ktorá zabraňuje zachytávaniu nečistôt a ľadových kryštálikov. Ďalšiu spoľahlivú ochranu proti nečistotám a zamŕzaniu v extrémne chladných podmienkach poskytuje CWD kid pri I. stupni.


Celokovová konštrukcia

Vynikajúca mechanická stabilita a vysoká tepelná vodivosť, zaručujú, že kovové druhé stupne majú extrémne dlhú životnosť a sú ideálne pre ponory v chladných vodách. Vysoká tepelná vodivosť kovov naviac znižuje pocit sucha v ústach počas ponoru.


VAD - Vortex Assisted Design

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.


Meshgrid

Patentovaná technológia krytu membrány II. stupňa nezabraňuje prívodu vody a naviac zlepšuje komfort dýchania. Prietokové otvory sú dimenzované tak, aby dopadajúci prúd vody bol aj pri silnom prúde niekoľkokrát prelomený a tým odpadá riziko nádychového odporu v prúde.

Vlastnosti :

I. stupeň Vyvážený
Typ I. stupňa Membránový vyvážený
Stredotlakové porty 4
Vysokotlakové porty 2
II. stupeň Automatizovaný
Do studenej vody Áno
Kompatibilita s nitroxom Áno do 40%

 


 

 


Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch