Automatika DUAL ADJ 62X, Mares

 

logo Mares

Dual ADJ 62X Je najľahšia automatika od Mares a dokonalý spoločník na cestách po celom svete.

Typ

 

Expedujeme do: 4-5 dňov
DOPRAVA ZDARMA
399,00 € s DPH
ks

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

62X je najmenší a najkompaktnejší prvý stupeň, aký kedy Mares skonštruoval, Aj napriek jeho kompaktnosti poskytuje všetky inovatívne vlastnosti automatík Mares! I. stupeň 62X má na výšku 63 mm a váži iba 464 g, je o 10% menší a ľahší a má o 30% menší objem ako jeho predchodca 52X.


Test do 200 metrov

Spoľahlivo otestovaná v hĺbke 200 metrov a splňuje požiadavky podľa normy EN250 pri spotrebe 62,5 l/mi (použitá zmes 6,7 % kyslíku, 83,3 % hélium a 10 % dusíku). Táto plynová zmes je ekvivalentom hustoty klasického vzduchu (21 % kyslík a 79 % dusík) v hĺbke 50 metrov.

I. STUPEŇ DUAL ADJ 62X

 • prirodzené DFC
 • Optimalizované usporiadanie stredotlakových a vysokotlakových výstupov
 • AST - prvý stupeň so suchým systémom
 • Ľahký, kompaktný membránový 1.stupeň
 • 4 LP 3/8" stredotlakové a 2 HP 7/16" vysokotlakové výstupy
 • Povrchová úprava perleťový chróm

TECHNOLÓGIE I. STUPEŇ


ACT ventil

Nový ventil v "X" prvých stupňoch má predĺženú životnosť o neuveriteľných 600 % a to aj vo veľmi náročných a extrémnych podmienkach.


DFC - Dynamic Flow Control pri všetkých výstupoch

Vôbec po prvý krát sú všetky stredotlakové výstupy opatrené patentovaným systémom DFC (Dynamic Flow Control), ktorý zaručuje extrémne nízky pokles stredotlaku vo fáze nádychu a tým plynulú dodávku vzduchu a to v akejkoľvek hĺbke.

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku - najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC - Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.


AST - auto sealing technology

- uchováva prvý stupeň suchý, spoľahlivosť bez kompromisov
- nachádza sa u šrobenia I. stupňa
- systém je automaticky aktivovaný vzduchom
- testovaný s kyslíkom a pri nízkych teplotách v náročných podmienkach
- patentovaný systém


II. stupeň DUAL ADJ 62X

Pneumaticky vyvážený II. stupeň s maximálnou dodávkou plynu je vybavený celoplošným silikónovým tlačidlom sprchy

Hlavná špecifikácia II. stupňa

 • Individuálne nastavenie nádychového odporu
 • P.A.D - pneumaticky vyvážený II. stupeň
 • VAD systém
 • Maximálna dodávka plynu
 • Ultraľahký technopolymér 
 • Celoplošné tlačidlo sprchy zo silikónu
 • Superflexová hadica

TECHNOLÓGIE II. STUPEŇ


VAD - Vortex Assisted Design

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.


 PAD - Pneumatically Assisted Design

Druhé stupne so systémom nastaviteľného komfortu dýchania sú taktiež vybavené systémom PAD ( Pneumaticky vyvážená konštrukcia); pri tomto systéme je stredotlakový plyn z prvého stupňa vedený otvorom uprostred ventilu druhého stupňa, kým sa nedostane do komory umiestnenej na konci ventilu. Vďaka rovnakému tlaku na oboch stranách ventilu sa výrazne znižuje napätie pružiny potrebnej na uzavretie ventilu. Menšie napätie pružiny má za následok vysoký komfort pri nádychu. Kombinácia 2. stupňa s VAD systémom, ktorý automaticky reguluje prietok plynu na základe potreby potápača, dáva vzniknúť veľmi výkonnému, vysoko komfortnému 2. stupňu s prirodzeným dýchaním!


Meshgrid

Patentovaná technológia krytu membrány II. stupňa nezabraňuje prívodu vody a naviac zlepšuje komfort dýchania. Prietokové otvory sú dimenzované tak, aby dopadajúci prúd vody bol aj pri silnom prúde niekoľkokrát prelomený a tým odpadá riziko nádychového odporu v prúde.


Ultraľahký technopolymer

Odolný proti oderom. ideálny pre potápanie v teplých a stredne teplých vodách.


Vlastnosti :

I. stupeň Vyvážený
Typ I. stupňa Membránový vyvážený
Stredotlakové porty   4  
Vysokotlakové porty 2
II. stupeň Automatizovaný
Do studenej vody Áno
Kompatibilita s nitroxom Áno do 40%


Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch