Bója APNEAMAN Veľká, Apneautic

logo Apneautic

Bójka špeciálne navrhnutá pre freediving. Priemer 70cm, výška 23cm (v nafúknutom stave).

Expedujeme do: 24 hodín
Doprava už od 6,00 €
Pôvodná cena: 109,00 €
103,50 € s DPH
5% Zľava
ks

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Bójka Veľká je určená pre tréning hĺbkových disciplín. V kombinácii s originálnou vnútornou dušou, má táto bójka vnútorný objem 60-70l, čo dáva bójke veľmi slušný vztlak.
To nám pri zachovávaní bezpečného vztlaku bójky dáva väčšiu variabilitu pri výbere vhodnej záťaže na bottom plate a zároveň eliminuje straty energie pri disciplíne FIM (free immersion).
Vnútorný úložný priestor je dimenzovaný na lano PPV (Apnea line) s priemerom 10 - 12mm a dĺžkou 100m. Kryt úložného priestoru uprostred bójky je opatrený kombináciou dvoch kvalitných zipsov a suchého zipsu pre ľahší prístup a dlhú životnosť bójky.
Malé oká po obvode sú určené pre odloženie šnorchla. Veľká oká slúžia ako madlá pre trénujúcich freediverov.

Súčasťou bójky je taktiež bočný tunel slúžiaci pre zasunutie teleskopickej potápačskej vlajky pre lepšie označenie miesta potápanie. Samotné lano sa upína pomocou karabíny do zvareného nerezového oka, ktoré je umiestnené na spodnej strane bójky.
Spodný upevňovací popruh je opäť zdvojený, čo výrazne zvyšuje stabilitu d-krúžkov a životnosť bójky. Vnútorná duša a teleskopická vlajka nie sú súčasťou balenia, je možné ich prikúpiť.

Materiál: plášť bójky je vyrobený z tkaniny PES s nánosom PVC. Upevňovací spodný popruh a bočné oká sú z materiálu PES. Bojka je šitá pomocou vysoko pevných nití. Vďaka použitým materiálom je bójka veľmi odolná, nepremokavá a rychloschnúca.

Farby: červená/biela

Rozmery nafúknutej bójky: priemer 700mm/výška 230mm

Objem úložného priestoru s nafúknutou dušou: 16l

Inštrukcie k použitiu a údržbe:

  • bójku používajte v kombinácii s originálnou vnútornou dušou APNEAUTIC IT2. Nafúknite ústami tak, aby bola bójka vyplnená, mala pekný tvar s dostatočným vnútorným objemom. Zbytočne ju však neprefukujte!
  • odporúčame používať teleskopickú vlajku pre označenie miesta potápania, a to nie len pri potápaní v miestach s väčšou lodnou prevádzkou!
  • pred každým použitím bójku starostlivo skontrolujte a v prípade, že zistíte akúkoľvek vadu majúcu negatívny vplyv na bezpečnosť, prestaňte bójku používať a pošlite ju do odborného servisu
  • do vnútorného úložného priestoru bójky nedávajte žiadne špicaté a ostré predmety! Hrozí poškodenie vnútornej duše a tím môže dôjsť k náhlej strate vztlaku bójky, ktorá môže mať až fatálne následky!
  • k uchyteniu lana so záťažou používajte výhradne spodné nerezové oko. Toto oko použite taktiež na vyvažovacie a spojovacie laná. K podobným účelom v žiadnom prípade nepoužívajte bočné oká a madlá!
  • aj napriek dostatočne veľkému vztlaku bójku zbytočne nepreťažujte Odporučená záťaž na koniec lana je 6 až 14kg podľa zamerania tréningu
  • po použití vždy oplachujte čistou vodou a nechajte poriadne vyschnúť na dobre vetranom mieste bez priameho slnečného žiarenia
  • bójku skladujte najlepšie v nafúknutom stave na suchom a tmavom mieste

Duša nie je súčasťou bójky!!!


Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch