FUSION 72X + OCTOPUS FUSION, Mares

logo Mares

Prvotriedny set vhodný aj do ľadovej vody pozostáva z FUSION 72X , octopusu FUSION a obalu na automatiku.

Typ

 

Dostupnosť tohto tovaru si u nás overte.

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Dárek  : SHELL AUTOMATIKA - púzdro na automatiky

Set poskladaný z regulátora FUSION 72X a octopusu FUSION. Prvotriedny regulátor s možnosťou úspory vzduchu vo väčších hĺbkach a taktiež s možnosťou radiálneho pripojenie hadíc pri I. stupni. Fusion 72X je etalón medzi vysoko výkonnými automatikami. II. stupeň ponúka Twin Power technológiu, optimalizovaný výkon, dlhú životnosť a oceňovaný dizajn. V kombinácii s I. stupňom 72X s kompaktnými rozmermi je regulátor možné adaptovať pre konfigurácie pre rekreačné alebo technické potápanie. Nemrznúca automatika s tým najvyšším výkonom v akýchkoľvek podmienkach.


Test do 200 metrov

Spoľahlivo otestovaná v hĺbke 200 metrov a splňuje požiadavky podľa normy EN250 pri spotrebe 62,5 l/mi (použitá zmes 6,7 % kyslíku, 83,3 % hélium a 10 % dusíku). Táto plynová zmes je ekvivalentom hustoty klasického vzduchu (21 % kyslík a 79 % dusík) v hĺbke 50 metrov.


Víťaz Red Dot Award:

Product Design - najprestížnejšia svetová cena udeľovaná v oblasti dizajnu


I. STUPEŇ 72X

 • 4 LP vertikálne + 4 LP radiálne pripojenie (3/8” UNF)
 • 2 HP-pripojenie - IPD - Interchangeable Port Design (7/14” UNF)
 • perfektné usporiadanie stredotlakových pripojení – žiadne nadbytočné porty – praktické usporiadanie hadic
 • celokovové telo
 • vyvážený, membránový
 • vyvážená membrána DFC
 • nový ACT - ventil systém
 • extrémne spoľahlivý - najvyššia bezpečnosť
 • maximálny komfort pri dýchaní
 • jednoduchší prístup k ventilom + žiadne zalomené hadice + minimalizuje riziko zamotania hadíc
 • AST - prvý stupeň so suchým systémom (nachádza sa u šrobenia)
 • vhodný do chladných vôd

V prípade potreby možnosť doplnenia u pružinovej časti I. stupňa o suchý CWD piestový DRY KIT čo bude znamenať, že k hlavnej pružine neprenikne voda + zabráni tvorbe ľadu + ochrana pred bahnom a nečistotami

TECHNOLÓGIE I. STUPEŃ:


ACT ventil

Nový ventil v "X" prvých stupňoch má predĺženú životnosť o neuveriteľných 600 % a to aj vo veľmi náročných a extrémnych podmienkach.


DFC - Dynamic Flow Control

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku - najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC - Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.


AST - auto sealing technology

- uchováva prvý stupeň suchý, spoľahlivosť bez kompromisov
- nachádza sa u šrobenia I. stupňa
- systém je automaticky aktivovaný vzduchom
- testovaný s kyslíkom a pri nízkych teplotách v náročných podmienkach
- patentovaný systém


II. STUPEŇ FUSION (platí aj pre octopus FUSION)

 • twin Power System - vytvára pocit dvoch automatík v jednej a novú dimenziu dýchania pod vodou
 • celokovový s povrchovou úpravou perleťový chrom
 • zvláštnosti: Dvojstupňová regulácia prietoku (Twin Power)
 • maximálny výkon: VAD: 750 l/min, VAD+: 850 l/min
 • dĺžka hadice: 75cm

TECHNOLÓGIE II. STUPEŇ:


Zahnutý Bypass

Naozajstnou čerešničkou na torte je II. stupeň automatiky FUSION 52x. Bypass System VAD (Vortex Assisted Design) bol totiž kompletne inovovaný. Zväčšením priemeru o 77% a dvojitým zahnutím Bypassu bolo dosiahnuté vyváženého prúdenia plynu s výsledným ešte vyšším výkonom.


Celokovová konštrukcia

Vynikajúca mechanická stabilita a vysoká tepelná vodivosť, zaručujú, že kovové druhé stupne majú extrémne dlhú životnosť a sú ideálne pre ponory v chladných vodách. Vysoká tepelná vodivosť kovov naviac znižuje pocit sucha v ústach počas ponoru.


VAD - Vortex Assisted Design

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.


Twin Power (VAD/VAD+)

Po prvý krát je u II. stupňa použité ovládanie prietoku, takzvaný Twin Power, ktorý reguluje množstvo dodávaného plynu. Táto regulácia je umiestnená priamo u šrobenia stredotlakovej hadice k II. stupňu. Pracuje na takom istom princípe ako plyn u motorky a má dve polohy: VAD a VAD+. V polohe VAD je dychová práca rovnaká ako u tradičných automatík Mares, rovnomerná a prirodzená. Zatiaľ čo v polohe VAD+ je výkon automatiky zvýšený vďaka ešte viac zosilnenému víru pri prúdení bypassom do náustka, podtlak vytvorený v centre je tým ešte vyšší a zlepšuje reakciu automatiky vo väčších hĺbkach a to má za následok zníženie spotreby vzduchu napriek rovnakej dychovej práci. Takže VAD+ polohu ocení každý predovšetkým v núdzových situáciach a pri extrémnych výkonoch v hlbokých vodách, kedy by bola za normálnych okolností spotreba plynu vyššia. Prekvapujúcim zistením je teda fakt, že v prípade využitia systému VAD+ je aj napriek zvýšenému výkonu automatiky naopak nižšia spotreba vzduchu. Samozrejmosťou je splnenie Euro Noriem EN250: 2014. Vďaka Twin Power získate dve automatiky v jednej a novú dimenziu dýchania pod vodou. Rada na záver: VAD+ aktivujte vždy v hĺbke nad 15 metrov.Meshgrid

Patentovaná technológia krytu membrány II. stupňa nezabraňuje prívodu vody a naviac zlepšuje komfort dýchania. Prietokové otvory sú dimenzované tak, aby dopadajúci prúd vody bol aj pri silnom prúde niekoľkokrát prelomený a tým odpadá riziko nádychového odporu v prúde.


Vlastnosti :

I. stupeň Vyvážený
Typ I. stupňa Membránový vyvážený
Stredotlakové porty   4 vertikálne + 4 radiálne
Vysokotlakové porty 2
II. stupeň Automatizovaný
Do studenej vody Áno
Kompatibilita s nitroxom Áno do 40%


Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch