Kompenzátor vztlaku BOLT SLS, Mares

logo Mares

Mimoriadne pohodlná kombinácia krídla a kompenzátora v jednom už s inteligentným záťažovým systémom SLS.

Veľkosť

 

Expedujeme do: 3 dni
DOPRAVA ZDARMA
Pôvodná cena: 399,00 €
339,00 € s DPH
15% Zľava
ks

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Vlastnosti:

 • veľmi pohodlný a stabilný žaket so vztlakom až 21 kg
 • hydrodynamický a skladný tvar
 • otočné ramenné pracky
 • optimálne umiestnenie záťaže
 • SLS záťažový systém
 • veľká rolovacia kapsa
 • nastaviteľný bedrový popruh
 • ideálny na cestovanie
 • jednodielny backpack s možnosťou upevnenia mono alebo dvoch fliaš
 • vizuálna kontrola správneho zaistenia záťažových káps
 • označovací jemný štítok na záťažových kapsách

Materiál: Cordura®420

D- Krúžky: 6x nerezové

Hmotnosť: 3,90 kg (veľkosť L), 3,70 kg (veľkosť M)

Vztlak: 200N (21kg) - všetky veľkosti

Dostupné veľkosti: XS, S, M, L, XL

Mimoriadne odolný a zároveň ľahky
BOLT je ďalší špičkový produkt z dielne Mares. Je ľahký, ale zároveň extra odolný, a preto je vhodný aj ako cestovný žaket. Je vyrobený z mimoriadne odolného materiálu Cordura 420 so vztlakom až 200N alebo 21kg. Vztlakový vak je umiestnený len vzadu a je tak zaistená maximálna voľnosť pohybu. BOLT sa na hladine správa ako klasický kompenzátor, ale pod hladinou sa stáva krídlom s neobmedzeným pohybom. Backplate je vystužený mäkkým a príjemným polstrovaním hlavne v dolnej časti chrbta, kde vzníká najväčší tlak fľaše na chrbát, jedná sa o patentovaný "Lumbar Comfort System". Monoplate je vhodný pre single fľašu, ako aj dvojča. No a v neposlednom rade vynikajúci patentovaný záťažový systém SLS.

Krídlo alebo kompenzátor?
Obidve možnosti sú správne. BOLT SLS sa na hladine správa ako klasický kompenzátor, ale pod hladinou sa stáva krídlom, vďaka čomu budete mať neobmedzený pohyb najmä do strán, čo znamená pre potápanie vyššiu úroveň komfortu. Vztlakový vak je umiestnený len vzadu a je tak zaistená maximálna sloboda pohybu

Otočné ramenné pracky
Oproti predošlému modelu sa zmenil aj ramenný prackový systém, teraz budú k dispozícií otočné pracky a pri vytočení trupu do strán už nepocítite ten dobre známy nepríjemný tlak.

Perfektný trim
Pre dokonalé vyváženie sú v chrbtovej časti k dispozícií trim vrecká do ktorých môžete vložiť spolu 4kg až 6kg.

Záťažové kapsy SLS
Žaket BOLT SLS je vybavený pokročilým patentovaným systémom (Mares) záťažových vreciek SLS, ktoré sa hneď po ich uvedení na trh stali bezkonkurenčným artiklom medzi záťažovými kapsami vôbec. Rúčky majú vzhľad ako samurajské meče, vďaka čomu majú perfektne zvládnutú ergonómiu držania rúk a tak vyťahovanie ako aj zatlačenie záťaže do vreciek na to určených nebolo ešte nikdy tak jednoduché. Ďalšou nespornou výhodou je uzamknutie záťaže vo vreckách kompenzátoru. Po vložení záťažových vreciek do koľajničiek stačí už len zatlačiť vrchné červené tlačidlo, kedy vznikne špecificky zvuk a vy budete vedieť, že Vaše kapsy sú správne uzamknuté. Uzamknutie signalizuje jemný štítok na záťažových kapsách. Na druhej strane v prípade paniky alebo nepredvídateľných okolností musí byť potápač schopný záťažové kapsy čo najrýchlejšie uvoľniť a to je vďaka jednoduchému systému uvoľnenia už teraz hračkou. Tunelová drážka je zosilnená výstuhovou doskou pre zníženie trenia pri vkladaní záťažových vreciek. Celkovo majú záťažové kapsy SLS vysokú stabilitu a nosnosť.

>> Link na tabuľku veľkostí <<


Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch