Kompenzátor vztlaku PURE SLS, Mares

logo Mares

Inovatívny nástupca úspešného cestovného žaketu HYBRID PURE s revolučným integrovaným záťažovým systémom SLS.

Expedujeme do: 3 dni
DOPRAVA ZDARMA
Pôvodná cena: 375,00 €
338,00 € s DPH
10% Zľava
ks

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Vlastnosti:

 • veľmi pohodlný a stabilný žaket so vztlakom 18 kg
 • hydrodynamický a skladný tvar
 • otočné ramenné pracky
 • optimálne umiestnenie záťaže
 • SLS záťažový systém
 • veľká rolovacia kapsa
 • nastaviteľný bedrový popruh
 • ideálny na cestovanie
 • jednodielny backpack s možnosťou upevnenia mono alebo dvoch fliaš
 • vizuálna kontrola správneho zaistenia záťažových káps
 • označovací jemný štítok na záťažových kapsách

Materiál: Cordura®420
Krúžky: 7x nerezové
Hmotnosť: 3,7 kg - (veľkosť S a M), 3,8 kg (veľkosť L a XL)
Vztlak: všetky veľkosti až 170N (18kg)
Dostupné veľkosti: XS, S, M, L, XL

Dokonalý nástupca
Rada žaketov PURE predstavovala pre Mares vždy synonymum pre úspech. Rokmi najpredávanejšie cestovné krídlo a žaket zároveň ťažil z jeho prednosti ako: ľahká hmotnosť, spoľahlivosť, perfektné vyváženie, modularita a výborný komfort. Tento rok sa však tento skvelý žaket dočkal svojho nástupcu a to nie hocijakého - kompenzátor PURE SLS s úplne novým integrovaným záťažovým systémom

Krídlo alebo kompenzátor?
Obidve možnosti sú správne. PURE SLS sa na hladine správa ako klasický kompenzátor, ale pod hladinou sa stáva krídlom, vďaka čomu budete mať neobmedzený pohyb najmä do strán, čo znamená pre potápanie vyššiu úroveň komfortu. Vztlakový vak je umiestnený len vzadu a je tak zaistená maximálna sloboda pohybu

Posuvné vztlakové teleso
Ďalšou výbornou inováciou je separátne oddelené vztlakové teleso od ramenných popruhov. Zabezpečená je tak väčšia voľnosť pohybu, skvelý komfort a vynikajúca stabilita, pretože duša sa pri nafúknutí posúva na ramena. Vztlakové teleso je pripojené k ramenám kĺzavou prackou, ktorá pri nafúknutí eliminuje trenie medzi dušou a ramennými popruhmi.

Nové ergonomické polstrovanie
Veľkou zmenou je veľmi pohodlné a príjemné polstrovanie chrbtovej časti. Systém odpruženia SUSPENSION pri staršom modeli bol nahradený ergonomickým, mimoriadne pohodlným a mäkkým polstrovaním na lopatkách a v oblasti bedrových kostí - výsledok je ohromujúci a má významný vplyv na výrazné zväčšenie pohodlia pri potápaní, pretože vo vodorovnej polohe budete cítiť tlak fľaše len minimálne.

Otočné ramenné pracky
Oproti predošlému modelu sa zmenil aj ramenný prackový systém, teraz budú k dispozícií otočné pracky a pri vytočení trupu do strán už nepocítite ten dobre známy nepríjemný tlak.

Perfektný trim
Tak ako pri predošlom modeli, tak aj pri polokrídle PURE SLS boli zachované trimovacie kapsy nachádzajúce sa na chrbte pri fľaši pre ešte dokonalejšie vyváženie.

Záťažové kapsy SLS sú revolúciou na potápačskom trhu
Tento systém je výsledkom rokov tvrdej práce a už počas skúšobnej doby mal neobyčajne veľa kladných recenzií - jedná sa o patentovanú novinku na potápačskom trhu. Už sa Vám niekedy uvoľnila jedna zo záťažových kapies pri potápaní alebo ste počuli o tom ako Váš buddy stratil jednu zo svojich záťažových kapies? Máme pre Vás konečné riešenie v podobe záťažového sytému SLS (slide and lock systém). Jedná sa o patentovaný systém uzamknutia záťažových kapies pri ktorom máte istotu správneho zaistenia. Na druhej strane v prípade paniky alebo nepredvídateľných okolností musí byť potápač schopný záťažové kapsy čo najrýchlejšie uvoľniť a to je vďaka jednoduchému systému uvoľnenia už teraz hračkou. Po vložení záťažových vreciek do koľajničiek stačí už len zatlačiť vrchné červené tlačidlo kedy vznikne špecificky zvuk a vy budete vedieť, že Vaše kapsy sú správne uzamknuté. Uzamknutie signalizuje malá zelená značka so zámkom na záťažovej kapse. So záťažovými kapsami SLS je veľmi ľahká a jednoduchá manipulácia. Tunelová drážka je zosilnená výstuhovou doskou pre zníženie trenia pri vkladaní záťažových vreciek. Celkovo majú záťažové kapsy SLS vysokú stabilitu a nosnosť.

>> Link na tabuľku veľkostí <<


Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch