Kompenzátor vztlaku QUANTUM SLS, Mares

logo Mares

Výkonné a luxusné BCD s revolučným záťažovým systémom SLS ako nová vlajková loď medzi žaketmi Mares bez kompromisov.

Expedujeme do: 3 dni
DOPRAVA ZDARMA
Pôvodná cena: 449,00 €
404,10 € s DPH
10% Zľava
ks

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Momentálne najkomplexnejší žaket na trhu. Kompletne prepracovaný produkt po všetkých stránkach s ktorým sa budete pod vodou cítiť bezpečne a veľmi pohodlne. Vývojári firmy Mares prišli pri žakete QUANTUM s novými nápadmi a žaket sa tak môže pochváliť výnimočnou pevnosťou a stabiitou, ako aj zbrusu novým záťažovým systémom SLS (ide o najnovší patent Mares). Žaket QUANTUM sa stal vrcholovým produktom firmy Mares.

Vlastnosti:

 • otočné ramenné pracky a D-krúžok pre pripevnenie stage
 • revolučný SLS záťažový systém (slide and lock system)
 • vizuálna kontrola správneho zaistenia záťažových kapies
 • označovací jemný štítok na záťažových kapsách
 • veľké stretchové bočné kapsy
 • rýchlonapúšťaci / vypúšťací inflátor
 • nad kapsami otvory pre zaistenie hadíc
 • trimovacie záťažové kapsy
 • voliteľný upevňovací set pre kameru alebo šnorchel
 • voliteľný dvojitý popruh pre dvojča až do objemu 2 x 12L

 

QUANTUM je vypočutý hlas zákazníkov
Mares vypočul svojich zákazníkov a žaket QUANTUM je výsledkom pripomienok dátovaných po veľmi dlhý čas. Nová duša bola navrhnutá tak, aby zachovala vysokú nosnosť, mobilitu a voľnosť pohybu. Ramenné popruhy boli predmetom dlhého experimentovania s cieľom nájsť najvhodnejšiu geometriu pri nosení a sú špecifické pre každú veľkosť žaketu QUANTUM. Tak isto sa kládol dôraz aj na umiestnenie jednotlivých D-krúžkov. Krúžok na ramennom popruhu pre zachytenie octopusu je tentokrát umiestnený nižšie. Výhodou sú aj technopolymerové D-krúžky umiestnené na spodnej časti žaketu pre pripnutie potápačského svetla alebo fotoaparátu.

Záťažové kapsy SLS sú revolúciou na potápačskom trhu
Tento systém je výsledkom rokov tvrdej práce a už počas skúšobnej doby mal neobyčajne veľa kladných recenzií - jedná sa o patentovanú novinku na potápačskom trhu. Už sa Vám niekedy uvoľnila jedna zo záťažových kapies pri potápaní alebo ste počuli o tom ako Váš buddy stratil jednu zo svojich záťažových kapies? Máme pre Vás konečné riešenie v podobe záťažového sytému SLS (slide and lock systém). Jedná sa o patentovaný systém uzamknutia záťažových kapies pri ktorom máte istotu správneho zaistenia. Na druhej strane v prípade paniky alebo nepredvídateľných okolností musí byť potápač schopný záťažové kapsy čo najrýchlejšie uvoľniť a to je vďaka jednoduchému systému uvoľnenia už teraz hračkou. Po vložení záťažových vreciek do koľajničiek stačí už len zatlačiť vrchné červené tlačidlo kedy vznikne špecificky zvuk a vy budete vedieť, že Vaše kapsy sú správne uzamknuté. Uzamknutie signalizuje malá zelená značka s klotkou na záťažovej kapse. So záťažovými kapsami SLS je veľmi ľahká a jednoduchá manipulácia. Veľká tunelová drážka na vloženie SLS záťažových vreciek je separátne oddelená od stretchových bočných kapies, aby si minimalizovalo vzájomné pôsobenie medzi týmito dvoma komponentmi. Tunelová drážka je zosilnená výstuhovou doskou pre zníženie trenia pri vkladaní záťažových vreciek. Celkovo majú záťažové kapsy SLS vysokú stabilitu a nosnosť.

Polstrovaná chrbtová časť backpacku
Ďalšia skvelá výmoženosť z dielne Mares. Určite poznáte ten pocit, keď Vám fľaša po dlhom čase strávenom pod vodnou hladinou tlačí na chrbtovú časť, čo sa snažíte eliminovať napnutím chrbta, pričom nežiadúcim efektom je následná únava a bolesť chrbta. Nový jednodielny backpack na žakete QUANTUM je obalený a odpružený príjemným polstrovaným a mäkkým materiálom, čo má za následok výrazne zníženie únavy a bolesti chrbta. Aj dlhší ponor sa preto stane pre Vás maximálne pohodlný.

Otočné ramenné spony
Veľmi praktickou záležitosťou sú aj otočné ramenné spony, ktoré oceníte najmä pri bočných pohyboch do strán, čím sa eliminuje nadbytočné pnutie a optimalizuje smerovanie pohybu.

Veľké stretchové kapsy
Ďalšou novinkou sú bočné kapsy vyrobené vôbec po prvý krát z elastického materiálu. To umožňuje zvýšenie kapacity vnútorného objemu kapies, na druhej strane sa vnútorný objem dokáže znížiť na minimum, ak sú vrecka prázdne. Uloženie rezervnej masky alebo bóje bude pre Vás hračkou. Súčasťou je aj silný, veľmi odolný a robustný uzatvárateľný zips s dlhou životnosťou.

Materiál SUPRATEK
Novým stavebným materiálom žaketu QUANTUM je Supratek. Pre svoju mimoriadnu pevnosť, pružnosť a odolnosť voči oderom je tento materiál využívaný ako chránič kolien pri neoprénových oblekoch Mares už po mnoho rokov.

Dvojitý popruh pre dvojča
V prípade, ak by ste sa rozhodli pre dvojča, tak je k dispozícií dvojitý popruh až do objemu 2x12L.

Možnosť doobjednať príslušenstvo
V prípade záujmu máte možnosť si doobjednať náhradné záťažové kapsy SLS, voliteľný upevňovací set pre selfie tyč na kameru alebo aj pre uchytenie šnorchla a dvojitý popruh pre dvojča. Tieto produkty nájdete v súvisejúcom tovare pod popisom.

Hmotnosť a vztlak:

 • veľkosť XS - váha 4,2 kg, vztlak 120 N
 • veľkosť S - váha 4,2kg, vztlak 135 N
 • veľkosť M - váha 4,4 kg, vztlak 155 N
 • veľkosť L - váha 4,5 kg, vztlak 170 N
 • veľkosť XL - váha 4,6 kg, vztlak 200 N

 

>> Link na tabuľku veľkostí <<


Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch