Potápačský počítač Vyper Novo, Suunto

 

logo Suunto

Suunto Vyper Novo je odolný nitroxový potápačský počítač s voliteľnou bezdrôtovou integráciou dýchacieho plynu určený pre pokročilých potápačov.

Expedujeme do: 24 hodín
DOPRAVA ZDARMA
309,00 € s DPH
ks

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Suunto Vyper Novo je navrhnutý pre skúsených potápačov, ktorí hľadajú počítač zasadený v pevnom puzdre s veľkým displejom a možnosťou dodatočného pripojenia bezdrôtového vysielača tlaku dýchacieho plynu.

Suunto Vyper Novo je sofistický viacúčelový dekompresný potápačský počítač s možnosťou prepínania 3 dýchacích plynov počas ponoru, elektronickým 3D kompasom, grafickým zobrazením profilu ponoru priamo na displeji počítača, algoritmom Suunto RGBM Deep Stop a priloženým USB.

Zostávajúci verný dedičstvu svojho predchodcu, Suunto Vyper Novo ponúka 4 potápačské módy: Air (vzduch), Nitrox (kyslíkom obohatený vzduch), Gauge (merací prístroj) a Free (potápanie na nádych).

V nitroxovom móde má užívateľ možnosť používať tri rozdielne zmesi dýchacieho plynu s presnosťou 1% a s nastaviteľným podiel kyslíka v zmesi v rozsahu 21-99%, ako aj parciálneho tlaku kyslíka pre každú zmes v rozsahu od 1,2 do 1,6. Prístroj umožňuje počas ponoru prepínať medzi zmesami v rámci maximálnej operačnej hĺbky.

RGBM dekompresný model

Suunto Vyper Novo pracuje s algoritmom Suunto RGBM Deep Stop, ktorý umožňuje nepretržitú dekompresiu pre optimalizáciu výstupového času. Tento dekompresný model uvažuje okrem rozpusteného plynu aj s voľným plynom v krvi a tkanivách potápača. Výhoda Suunto RGBM modelu je dodatočná väčšia bezpečnosť cez jeho schopnosť adaptovať sa na meniace sa situácie a profily ponorov (niekoľkonásobné zmeny hĺbok, hlbší opakovaný ponor ako predchádzajúci, viacdenné potápanie... ).

Funkcia Deep Stop navyše poskytuje potápačovi možnosť voľby medzi opakovanými zastávkami (Deep Stops) vo väčšej hĺbke a klasickou bezpečnostnou zastávkou v malej hĺbke. Funkcia Deep Stop je vhodná najmä pre hlbšie ponory, ktorá počas výstupu poskytne nevyhnutné množstvo hlbokých zastávok a to medzi maximálnou hĺbkou a hladinou.

Voliteľná bezdrôtová integrácia plynu

Suunto Vyper Novo obsahuje voliteľnú bezdrôtovú integráciu plynu pre jednoduché sledovanie tlaku dýchacieho plynu v potápačskej fľaši ako aj množstvo spotrebovaného plynu. Rýchlym pohľadom na zápästie získate v reálnom čase informáciu o aktuálnom tlaku plynu vo fľaši v baroch, ako aj údaj o hodnote tzv. „dispozičného času“, ktorý je založený na kalkulácii úbytku tlaku plynu vo fľaši a aktuálnej spotreby dýchacieho plynu v závislosti od hĺbky.

3D kompas

Nový elektronický 3D kompas ponúka užívateľovi ľahkú navigáciu pod vodou.  Digitálny kompas vedie potápača žiaducim smerom pomocou grafického (šípka) alebo číselného (stupne) zobrazenia azimutu. Kompas disponuje jedinečnou vlastnosťou a to kompenzácia náklonu kompasu akýmkoľvek smerom a to až do uhla 45? bez horšenia možnosti odčítavať presné hodnoty azimutu z displeja prístroja.

Zjednodušené ovládanie

Jednoduchosť ovládania sa zlepšila zabudovaním rovnakého užívateľského rozhrania ovládaného pomocou štyroch tlačidiel ako má D séria Suunto počítačov. Intuitívne, ľahko ovládateľné tlačidlá sprístupňujú širokú štruktúru funkcii prístroja.

PC prepojenie a zdielanie dát

Prístroj možno synchronizovať so Suunto softvérom DM5 a online aplikáciou Movescount.com, pomocou ktorej si môžete zdielať so svojimi priateľmi a rodinou potápačské záznamy, fotografie a videa. Suunto Vyper Novo sa môže nosiť na zápästí pomocou gumeného remienka ako aj gumičky alebo namontovať do Suunto konzoly. Je k dispozícii v dvoch farebných kombináciách.

Kľúčové vlastností a funkcie Vyper Novo:

  • robustný dizajn s ľahko čitateľným matrix displejom;
  • jednoduché intuitívne ovládanie pomocou štyroch tlačidiel;
  • štyri režimy potápania: Air (vzduch), Nitrox, Gauge (merací prístroj), Free (nádychové potápanie);
  • 3 dýchacie zmesi s možnosťou ich prepínania počas ponoru;
  • integrovaný simulátor ponoru;
  • kontinuálna dekompresia s algoritmom Suunto RGBM;
  • integrovaný, náklon kompenzujúci digitálny 3D kompas
  • voliteľné PC prepojenie pre detailný grafický denník a analýzu informácii o ponore;
  • elektroluminiscenčné a fosforluminiscenčné svetlo na pozadí displeja;
  • možnosť uchytenia na zápästie alebo do konzoly.


Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch