ULTRA 72X + OCTOPUS ULTRA, Mares

logo Mares

Automatika vyrobená z ultraľahkého technopolymeru je vhodným spoločníkom nielen na cesty, II. stupeň váží iba 192 g. Dodávaná v sete s octopusom a obalom na automatiku.

Typ

 

Dostupnosť tohto tovaru si u nás overte.

MÁTE OTÁZKU?   Radi Vám poradíme...

+421 903 545 130

Ultraľahký a výkonný set pozostáva z regulátora ULTRA 72X, octopusu ULTRA a obalu na automatiku. Ponúka vysoký prietok vzduchu, patentovaný systém Twin Power. Materiál II. stupňa je z ultraľahkého technopolymeru v kombinácii s I. stupňom 72X je výborným spoločníkom pre Vaše potápačské výpravy. Regulátor je určený do studených vôd.


Test do 200 metrov

Spoľahlivo otestovaná v hĺbke 200 metrov a splňuje požiadavky podľa normy EN250 pri spotrebe 62,5 l/mi (použitá zmes 6,7 % kyslíku, 83,3 % hélium a 10 % dusíku). Táto plynová zmes je ekvivalentom hustoty klasického vzduchu (21 % kyslík a 79 % dusík) v hĺbke 50 metrov.

I. STUPEŇ 72X

 • 4 LP vertikálne + 4 LP radiálne pripojenie (3/8” UNF)
 • 2 HP-pripojenie - IPD - Interchangeable Port Design (7/14” UNF)
 • perfektné usporiadanie stredotlakových pripojení – žiadne nadbytočné porty – praktické usporiadanie hadic
 • celokovové telo
 • vyvážený, membránový
 • vyvážená membrána DFC
 • nový ACT - ventil systém
 • extrémne spoľahlivý - najvyššia bezpečnosť
 • maximálny komfort pri dýchaní
 • jednoduchší prístup k ventilom + žiadne zalomené hadice + minimalizuje riziko zamotania hadíc
 • AST - prvý stupeň so suchým systémom (nachádza sa u šrobenia)
 • vhodný do chladných vôd

V prípade potreby možnosť doplnenia u pružinovej časti I. stupňa o suchý CWD piestový DRY KIT pre dosiahnutie maximálnej ochrany pred nečistotami a zároveň ako najdokonalejšej ochrany proti zamŕzaniu I. stupňa.

TECHNOLÓGIE I. STUPEŇ


ACT ventil

Nový ventil v "X" prvých stupňoch má predĺženú životnosť o neuveriteľných 600 % a to aj vo veľmi náročných a extrémnych podmienkach.


DFC - Dynamic Flow Control pri všetkých výstupoch

Vôbec po prvý krát sú všetky stredotlakové výstupy opatrené patentovaným systémom DFC (Dynamic Flow Control), ktorý zaručuje extrémne nízky pokles stredotlaku vo fáze nádychu a tým plynulú dodávku vzduchu a to v akejkoľvek hĺbke.

(Patent Mares) Pri každom nádychu poklesne u väčšiny automatík stredotlak o viac než 2 bar. DFC Systém minimalizuje pokles stredotlaku, ku ktorému dochádza počas fázy nádychu vo všetkých prvých stupňoch a ktorý zosiluje s narastajúcou hĺbkou a stúpajúcim prietokom vzduchu. Nádychový odpor sa vďaka DFC výrazne zníži hlavne v prípade hlbokých ponorov a za extrémnych podmienok. Dodatočný odpor medzi stredotlakovou komorou a komorou pružiny stopru, ktorá vedie priamo k otvoru stredotlaku pre druhý stupeň zabraňuje vytváraniu náporového tlaku. K odstráneniu tlaku v komore pružiny stopru a k optimalizácii odozvy využíva DFC pre prúdenie vzduchu k druhému stupňu Venturiho efekt. Charakteristickým znakom membránových automatík Mares je extrémne nízky pokles stredotlaku - najviac o 0,2 bar. Tejto vynikajúcej vlastnosti bolo dosiahnuté práve vďaka konštrukčnému patentu DFC - Dynamic Flow Control. Ako aj u predchodcu MR 52 sú DFC systémom osadené dva stredotlakové výstupy, to znamená primárny II. stupeň a octopus.


AST - auto sealing technology

- uchováva prvý stupeň suchý, spoľahlivosť bez kompromisov
- nachádza sa u šrobenia I. stupňa
- systém je automaticky aktivovaný vzduchom
- testovaný s kyslíkom a pri nízkych teplotách v náročných podmienkach
- patentovaný systém


II. stupeň ULTRA 72X (platí aj pre octopus ULTRA)

Hlavnou výhodou II. stupňa je patentovaný systém Twin Power, ktorý znižuje spotrebu vzduchu vo väčších hĺbkach, ako aj nastavenie nádychového odporu. Je vyrobený z ultraľahkého technopolymeru, ktorý je napriek svojej ľahkej váhe mimoriadne odolný.

Hlavná špecifikácia II. stupňa

 • twin power systém (VAD a VAD +)
 • maximálna dodávka plynu
 • ultraľahký technopolymer
 • veľké klopné tlačítko vzduchovej sprchy
 • superflexová hadica

TECHNOLÓGIE II. STUPEŇ


VAD - Vortex Assisted Design

Patentovaný systém, kde pri prúdení vzduchu bypassom do ústenky vzniká vír (angl. Vortex ) a v jeho centre podtlak. Ten spôsobí pohyb membrány pri nádychu, čo má vplyv na zlepšenie reakcie automatiky a uľahčuje dýchanie v akejkoľvek hĺbke. Vďaka systému VAD nie je nutné prenastavovanie automatiky na rôzne hĺbky, ako to býva zvykom u iných automatík. Bypassom a náustkom prechádza takmer všetok plyn (98 %) čo predstavuje dodatočnú ochranu proti zamŕzaniu, pretože oblasť riadiaca páka v tele automatiky sa neochladzuje, ako je tomu v prípade obyčajných automatík.


Twin Power (VAD/VAD+)

Po prvý krát je u II. stupňa použité ovládanie prietoku, takzvaný Twin Power, ktorý reguluje množstvo dodávaného plynu. Táto regulácia je umiestnená priamo u šrobenia stredotlakovej hadice k II. stupňu. Pracuje na takom istom princípe ako plyn u motorky a má dve polohy: VAD a VAD+. V polohe VAD je dychová práca rovnaká ako u tradičných automatík Mares, rovnomerná a prirodzená. Zatiaľ čo v polohe VAD+ je výkon automatiky zvýšený vďaka ešte viac zosilnenému víru pri prúdení bypassom do náustka, podtlak vytvorený v centre je tým ešte vyšší a zlepšuje reakciu automatiky vo väčších hĺbkach a to má za následok zníženie spotreby vzduchu napriek rovnakej dychovej práci. Takže VAD+ polohu ocení každý predovšetkým v núdzových situáciach a pri extrémnych výkonoch v hlbokých vodách, kedy by bola za normálnych okolností spotreba plynu vyššia. Prekvapujúcim zistením je teda fakt, že v prípade využitia systému VAD+ je aj napriek zvýšenému výkonu automatiky naopak nižšia spotreba vzduchu. Samozrejmosťou je splnenie Euro Noriem EN250: 2014. Vďaka Twin Power získate dve automatiky v jednej a novú dimenziu dýchania pod vodou. Rada na záver: VAD+ aktivujte vždy v hĺbke nad 15 metrov.


Meshgrid

Patentovaná technológia krytu membrány II. stupňa nezabraňuje prívodu vody a naviac zlepšuje komfort dýchania. Prietokové otvory sú dimenzované tak, aby dopadajúci prúd vody bol aj pri silnom prúde niekoľkokrát prelomený a tým odpadá riziko nádychového odporu v prúde.


Ultraľahký technopolymer

Odolný proti oderom. ideálny pre potápanie v teplých a stredne teplých vodách.


Vlastnosti :

I. stupeň Vyvážený
Typ I. stupňa Membránový vyvážený
Stredotlakové porty   4 vertikálne + 4 radiálne    
Vysokotlakové porty 2
II. stupeň Automatizovaný
Do studenej vody Áno
Kompatibilita s nitroxom Áno do 40%


Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch