Servis potápačskej techniky

Poskytujeme odborný servis a revízie potápačskej techniky od dýchacích automatík, cez kompenzátory vztlaku, fľaše a ventily až po potápěčské počítače.

 


Sme certifikovanými servisnými strediskami / partnermi značek Apeks, Mares, Cressi, Scubatech a Atomic Aquatic - servisujeme širší okruh značiek. Taktiež disponujeme oprávnením vykonávať čistenie techniky pre použitie s kyslíkom, respektive konverzie na O2. Okrem opráv vykonávame pravidelné servisné prehliadky, opravy, čistenie a testy techniky

 

 

 

Pri servise sú dodržiavané oficiálne servisne postupy a používané originálne servisné sady. Vďaka ultrazvukovej čističke o objemu 6 litrov odstránime vodný kameň a iné nečistoty aj v ťažko dostupných častiach techniky, čo prispieva k vačšej spoľahlivosti výstroja a tým aj k vyššej bezpečnosti.

Odporúčame nenechať si narušiť kľud potápačskej dovolenky problémami, ktorým je možné predísť pravidelnými kontrolami - a to predovšetkým platí pre dýchacie automatiky ( kontrola 1 x do roka ) a batérie počítačov ( pred potápačský pobytom alebo dovolenkou ).

Techniku na servis je možné doručiť osobne na predajňu alebo zaslať poštou, kurierom.

 

 


scubatech service certificate

 


Cenotvorba :
cena servisovanej techniky závisí na cene použitých servisných sád prípadne použití techniky s EANx, ceny pravideľného servisu konkrétnej techniky poskytneme na požiadanie. V případe prác alebo výmeny dielov nad rámec pravideľnej servisnej prehliadky cenu odkonzultujeme.

  • cena jednej normohodiny práce technika je 20 Eur, pri servise do 48 hodín príplatok 100 %
  • v prípade silne znečistenej alebo vodným kameňom zanesenej techniky účtujeme príplatok 10 Eur
  • detekovanie závady - 10 Eur za 30 minút práce servisného technika
  • ďalší postup po zistení závady s vami odkonzultujeme

 


Ponúkame servis nasledovnej techniky:


Dýchacie automatiky - opravy, pravidelný servis, O2 čistenie prípadne konverzia na O2
 
Servis automatík vykonáva odborne vyškolený servisný technik s certifikovaným školením, čím je garantována správná technológia opravy a zachovanie záruky.

Dodacia lehota je závislá na dostupnosti originálnych servisných kitov ( Apeks skladom ), štandartně 1-2 týždne, možnosť dohodnúť expresný termín opravy.

Veľká servisná kontrola - po 2 rokoch alebo 100 ponoroch - vstupná kontrola funkčnosti, demontáž automatiky, vizuálna kontrola jednotlivých komponentov, odstránenie nečistôt a usadenín + ultrazvukové čistenie, odmastenie a vysušenie jednotlivých komponentov, výmena pravidelne sa meniacich dielov ( podľa konkrétnych servisných kitov), podľa potreby výmena poškodených, opotrebovaných dielov, premazanie určených dielov, kompletácia automatiky, nastavenie stredotlaku - test po dobu 20 min., nastavenie nádychového odporu ( u niektorých automatík nastavenie freeflow ), záverečné otestovanie, vystavenie servisného protokolu.
Pôvodné ND vraciame na požiadanie.

Malá servisná kontrola - sa vykonáva každý druhý rok - medzi veľkými servisnými kontrolami, predstavuje kontrolu stavu a vlastností automatiky, nastavenie stredotlaku a nádychového odporu ( u niektorých automatík freeflow ) automatiky, u Apeksu aj výmenu sediel v 2.stupni.

Náhradné diely nad rozsah servisných kitov sú vyúčtované samostane.

Pre dokonalé usadenie nových súčastí (predovšetkým vysokotlakového a nízkotlakového sedla) je nutné, aby automatika prešla niekoľkými dýchacími cykly (uvádza sa min. 250). Preto po servise odporúčame vykonať ľahký ponor - predovšetkým pred vyjazdom na safari alebo náročným ponorom či nasedením automatiky do kurzu.

Pre premazanie všetkých častí sa používa mazivo, ktoré umožňuje použitie automatiky pre zmesi obohatené kyslíkom do EAN40.

Možnosť používať automatiku od 40% do 100% Nitrox je určena výrobcom, obvykle vyžaduje servisnú sadu pre nitrox ( závislé od modelu ) a použitie O2 kompaktibilnej vazelíny - požiadavku na takovýto servis je potrebné zadať vopred.

Automatiku, ktorá bola používaná na Nitrox do 40% alebo znečistená olejom pri plnení, je potrebné podrobiť konverzii na O2, ktoré vykonávame taktiež.BCD - žakety, krídla - opravy inflátorov a ventilov, vrátanie airtrimových verzií

Počítače - výmeny batérií a remienkov, upgrade software ( u vybraných typov )

Suché obleky -  inštalácia suchých rukavíc, opravy,výmeny a čistenie ventilov

Fľaše - opravy ventilov, vizuálne kontroly, čistene, O2 čistenie fliaš a ventilov, tlakové skúšky

Masky, šnorchly, plutvy - výmeny pásikov a praciek, výmeny náustkov, držiakov

 

 

 Veľa pohodových ponorov s nami odservisovanou technikou želá Altira team.

Výhodné ceny a  zľavy
k výrobkom kupóny a darčeky
Dlhoročné skúsenosti a profesionalita
Radi Vám poradíme
Kamenná predajňa v Trenčíne.
Príďte si tovar vyskúšať
Autorizovaný servis
Spoľahlivá technika pri ponoroch